Ablakpárkány s. k. - készítsük fából!

Otthon-bútor

Ablakpárkány s. k. - készítsük fából!

Ablakaink korszerűsítése nem csupán ablakcserét jelent: sok esetben új párkányt is kell készítenünk. Példánkban meghagyták az ablak klasszikus fa keretét, és abba helyezték be az új, műanyag nyílászárót, így nem volt szükség falbontásra. A párkány viszont s. k. készült.

1. A régi ablakkeret formája nem a legegyszerűbb, így pontosan mérjük le a kisebb-nagyobb eltéréseket, ki- és beugró éleket. Az a legjobb, ha le is rajzoljuk, ez segít majd a kivágásnál.

 

2. A mért adatokkal rajzoljuk meg a párkány széleit. Itt fontos lehet az elkészített rajz. Sokkal könnyebben tudjuk kijelölni, hogy hol kell leszabnunk a deszkát.

 

3. A következő lépésben bonyolult vésés helyett a régi ablak rugós kitámasztó ékét egyszerűen verjük be kalapáccsal. Rá már nem lesz szükségünk a továbbiakban.

 

4. A jelölés mentén vágjuk ki a deszkát. Használhatunk fejére állított dekopírfűrészt, így föntről jobban megfigyelhető lesz a vágás pontossága, de vigyázzunk a biztonságra!

 

5. Illesszük a helyére a párkányt. Ha kell, csiszolópapírral dolgozzuk el az éleit. Ha nem fér a helyére, először csiszoljuk meg, csak utána vágjunk még belőle.

 

6. Következhet a párkány oldalsó része. A hossza adott, mérjük le a magasságát, majd vágjunk ki egy ekkora darabot dekopírral vagy körfűrésszel.

 

7. A léc széleit a képen látható módon kell bevágnunk. Figyeljünk, hogy ne vágjuk túl vékonyra a szélét, mert akkor könnyen repedhet, szakadhat a fa.

 

8. Az új párkány elülső részét alkotó léctakarást rögzítsük a régi párkányhoz. Három helyen, a két szélén és a közepén tekerjünk bele önmetsző csavart.

 

9. Végül hat csavarral rögzítsük a párkány felső részét is. Az elöl lévő hármat az elülső léchez fúrjuk, míg a hátsó hármat a régi párkányba kell rögzítenünk.

 

10. Íme, a szép végeredmény, amelyet tetszésünk szerint festhetünk vagy pácolhatunk.




hirdetés

EZT IS Ajánljuk
Szerszám-anyag
Lélegző vagy páraáteresztő?
Gyakran használják mostanában a ?lélegző? jelzőt különböző építőipari termékek kapcsán. Hőszigetelőket, építőelemeket, vakolatokat, kültéri, beltéri festékeket, különböző burkolóanyagokat szoktak így minősíteni, amelyek alkalmazásával ?lélegző fal? építhető. De hogy mit is jelent ez valójában, azt kevesen értik.


csináld magad
Három alternatív DIY karácsonyfa
A több mint 40 ezer követővel rendelkező Jaharn az Instagram-oldalán mutat jobbnál jobb DIY ötleteket. Az ünnepek közeledtével nemrég három alternatív karácsonyfát készített. Ha idén te is kacérkodsz a gondolattal, hogy lecseréld a tűlevelűt, inspirálódj a következő videókból!


Gép- és anyagújdonságok
Ilyet még nem látott Alsóörs! A STIHL újabb nagy dobásra készül
A téli jégkörhintázás után ismét arra készül a STIHL, hogy meghódítsa a Balatont.


Otthon-bútor
Hulladékfából álompadló
Az orosz Alekszej Sztyesak egy 56 négyzetméteres szépségszalonnak készítette el a padlózatát úgy, hogy a végeredmény teljesen egyedi és egészen különleges lett. 
















Fizessen elő a magazinra!

Havonta megjelenő lakásfelújítással, átalakítással, építkezéssel, kertrendezéssel valamint számos egyedi barkács- és javítási ötlettel, tanáccsal szolgáló színes magazin.





ötletmozaik.hu © 2024

minden jog fenntartva




Hírek csináld magad
Otthon-bútor Kert-balkon Szerszám-anyag Gyerkőc
Gép- és anyagújdonságok Ötletek Építési bajnokság