Alakítsuk át a fürdőszobát

csináld magad

Alakítsuk át a fürdőszobát

Nemcsak csempedivatok jönnek és mennek, nemcsak a csövek és fugák öregszenek, piszkolódnak el, hanem a fürdőszoba használóinak száma, életkora és ízlése is változik. Egy pont után csak a felújítás jöhet szóba. Íme egy szép példa.

Régóta tervben volt a fürdő felújítása, és egy csőtörés után neki is álltak. Németh László különös figyelmet fordított a színek és elemek összeválogatására, azok harmóniájára, valamint arra, hogy a berendezés illeszkedjen a fürdő kinézetéhez. Először megtervezték az új fürdő elrendezését, berendezéseit. Úgy döntöttek, hogy a régi fürdőt egybenyitják a mellette lévő előszobával a nagyobb méret érdekében. 

furdoszoba1.jpg

Bontás és vakolás

László előbb az előszoba gipszkarton szerkezetét bontotta le, majd a tégla válaszfalat. Utána szétbontotta a régi fürdő gipszkarton vázát is. Miután egybenyílt a tér, kiszedte a régi rézcsöveket, és kivéstem az újak helyét. A rézcsöveket újfajta PEX (térhálós polietilén) csövekre cserélte. Egy nyomáspróbával tesztelte a forrasztásokat. Kicserélte a lefolyócsöveket PVC-re, majd kibetonozta. Az új fürdőt vakolni és csempézni akarta, ezért a gipszkarton mögötti helyeket téglával befalazta, így szintbe hozva a falakat. Az új ajtó útjában volt a régi kémény, ezért azt visszabontotta, majd kivéste az új ajtó helyét, a régit pedig befalazta. A gipszkarton mögötti téglafal vakolata rossz minőségű volt, ezért azt is le kellett vésni. László ezután bevakolta a falakat és épített a WC mellé egy kis takarófalat. 

Vezetékek és csempe

Megcsinálták az álmennyezet vázát, László kivéste az elektromos vezetékek helyét, majd bekábelezte a lámpákat, fűtést, bojlert, a kábeleket a mennyezetben vezetve el. Ezután felrakták a gipszkartont, betette az ajtókeretet, majd elkezdte csempézni a falakat, ügyelve hogy a zuhanyzónál más színű csempe lesz, és ki kell vágni a konnektorok helyeit, valamint hogy féleltolásos minta lesz. A csempézés befejeztével önterülő szintkiegyenlítővel öntötte le a padlót, majd lejárólapozta. Glettelte, csiszolta a mennyezetet, majd kifugázta a csempéket, padlót, és annak lemosása után lefestette a mennyezetet és helyére tette az új LED paneleket. A festék és glett teljes száradása után helyére tették a bojlert, beszerelték a WC-t, mosógépet, mosdót, tükröt, zuhanytálcát, zuhanykabint és a csaptelepeket. Ezeket szilikonnal kihúzta. A fűtést egy törölközőszárító biztosítja, melyet fagyállóval és desztillált vízzel töltöttek fel, és aljába egy fűtőszálat tettek. Végül feltették a konnektorokat, kapcsolókat, helyére tették az ablakpárkányt és az ajtót.

Ami nem volt könnyű

A legnagyobb nehézség a kémény alátámasztás elkészítése volt, majd annak lebontása alulról. Nehézséget okozott a vakolás, mert a falak nem voltak függőlegesek, és a pontos számítások a csempe kinézete miatt, zuhany menti változása miatt, és hogy a kis fal merőleges legyen a főfalra, valamint a tárgyak megfelelően legyenek elhelyezve. 

furdoszoba2.jpg

1. Az eredeti fürdőszoba pici volt, a korábbi előszobával egybenyitva már megfelelő a mérete.

furdoszoba3.jpg

2. A beépített LED lámpákkal ellátott fürdőszobai tükör jól illik a minimalista látványvilágba.

furdoszoba4.jpg

3. A beépített mosdót és a vécét egy kis térdfal választja el, így a tér a fal ellenére nagy marad.

furdoszoba5.jpg

4. A mellékhelyiség leválasztva szűkös lett volna, így viszont belesimul a fürdőszoba egészébe.

furdoszoba6.jpg

5. A mosógép és a bojler, valamint a törülközőszárítós radiátor is illeszkedik a fürdő légkörébe. 

furdoszoba7.jpg

6. Öreg házban kevés a derékszög, ezért a zuhanykabint sem volt könnyű a helyére illeszteni.




hirdetés

EZT IS Ajánljuk
csináld magad
Öt kreatív mód parafadugó újrahasznosítására
Érdemes megtartani a borosüvegekhez tartozó parafadugókat, hiszen számtalan módon újrahasznosíthatjuk őket.


csináld magad
Megújul a szerszámtároló: kezdők is belevághatnak
A kerti szerszámokat tarthatjuk a házban, a garázsban, esetleg a pincében is, a legpraktikusabb azonban egy ilyen kerti tároló, ott, ahol használni szoktuk őket. Időről időre persze ezt is fel kell újítani, és érdemes bele polcokat, illetve tárolószekrény(eke)t építeni.


csináld magad
Gerendalámpa LED-ekkel: rusztikus dizájn saját kezűleg
Az ember sokszor nincs tudatában annak, mennyire befolyásolja kedélyállapotát a környezet. Egy üde zöld növény, egy kedves festmény vagy egy vidám lámpa nagyban hozzájárulhat lakásunk otthonosabbá tételéhez. Főleg ha magunk készítjük.


Otthon-bútor
Így varázsoljuk újjá konyhánkat!
A konyha felújítására egy vagyont is rákölthetünk, de némi odafigyeléssel és persze némi munkával teljesen elfogadható árért is megoldható. Mi itt most ez utóbbi változatra mutatunk be egy példát, amely ötletet adhat saját konyhánk felújításához. Indulhat a munka!






csináld magad

Három DIY üzenőtábla










Fizessen elő a magazinra!

Havonta megjelenő lakásfelújítással, átalakítással, építkezéssel, kertrendezéssel valamint számos egyedi barkács- és javítási ötlettel, tanáccsal szolgáló színes magazin.





ötletmozaik.hu © 2024

minden jog fenntartva




Hírek csináld magad
Otthon-bútor Kert-balkon Szerszám-anyag Gyerkőc
Gép- és anyagújdonságok Ötletek Építési bajnokság