Töklámpa tolltartóval természetes anyagokból

csináld magad

Töklámpa tolltartóval természetes anyagokból

Néha elég, ha körülnézünk a kertben, hogy olyan alapanyagokhoz jussunk, amelyekből frappáns, soha nem látott dolgokat készíthetünk.

Teleki Tibor születésnapi ajándék gyanánt akart valami egyedi tárgyat készíteni. Mivel az ünnepelt szereti a kreatív kézműves dolgokat, ezért végül egy meghökkentő asztali lámpa mellett döntött.

A fő alapanyagokat a kertben gyűjtötte. Kapóra jött a készítéshez, hogy egy bolynyi óriás hangya sietett a segítségére azzal, hogy beköltöztek a kiszáradt cseresznyefa földben hagyott tönkjébe és járatokat vájtak a fába, így kialakítva otthonos lakást maguknak. Miután kiköltöztek, Tibor kiásta a tönköt, hogy a lámpa része lehessen.

A lámpabura egy kiszárított lopótök, amelybe egy spotlámpát épített, LED-izzóval. A burát kenderzsinórral betekert alumínium csőhöz rögzítette és fenyő padlóból készült talpra szerelte.  Erre ragasztotta a „hangyavár” darabját, amely praktikus célt szolgál a lámpán: a hangyák által készített furatokba írószereket lehet helyezni. A felületkezeléshez is természetes anyagot választott – az alkatrészeket faolajjal kezelte.

Az elkészítés:

1. Az anyagokért nem kellett pénzt kiadni, s az alkotást biolámpának is nevezhetjük.

lampa1.jpg

2. A kiszárított tök boldogabbik végébe körkivágóval fúrt lyukat az izzónak.

lampa2.jpg

3. A tök belsejét el kellett távolítani, óvatosan, hogy ne szakadjon ki a héja.

lampa3.jpg

4. A fenyőpadlódarabot felsőmaróval tette szép alaplappá a cseresznyetönk alá.

lampa4.jpg

5. Az alu lámpaoszlopot a 3. képen kifúrt lyukba erősítette és madzaggal tekerte be.

lampa5.jpg

6. A következő lépés a felületkezelés volt: Tibor az alkatrészeket lekente faolajjal.

lampa6.jpg

7. A munka teljes időtartamába érdemes beleszámítani a száradási időt is.

lampa7.jpg

8. Ezután már csak az izzót kellett a helyére tenni. A drótot az alucsőben vezette.

lampa8.jpg

9. A hangyaboly-fatönkbe fúrt néhány nagyobb lyukat a ceruzáknak és tollaknak.

lampa9.jpg

Fontos biztonsági szempont, ha valaki hasonlót szeretne készíteni, hogy a lopótök éghető anyagnak számít, ezért csak olyan izzót szabad használni, amely nem termel számottevő hőt! Tibor például LED-izzóval szerelte föl. Aki pedig nem ért a villanyszereléshez, az a munkának ezt a részét bízza szakemberre!

lampa01.jpg




hirdetés

EZT IS Ajánljuk
csináld magad
Kuckó a magasban: egyedi szekrény a galériára
Derecskén él feleségével és két szép kisfiukkal Barta Zsolt Attila. A család igyekszik úgy kialakítani otthonát, hogy az melegséget, nyugalmat és egyediséget tükrözzön. A házban sok a faburkolat, az épület pedig galériás, és az ott található gyerekszobából a szülők igazi kuckót varázsoltak a fiúknak.


csináld magad
Régi boroshordóból dekoratív bútordarab: így csináld
Ha már nem használjuk a régi boroshordókat, semmiképp ne dobjuk ki őket, hiszen igen dekoratív bútordarabok készíthetőek belőle egy kis kreativitással. Íme öt ötlet!


csináld magad
Kerti fémbútor időjárásálló anyagokból
A kerti bútorok nem az örökkévalóságnak készülnek. Mármint többnyire. Ebben az esetben azonban egy olyat mutatunk be, amely a felhasznált anyagoknak és négyrétegnyi festéknek hála, igen sokáig lesz szép és használható. Alkotó: Gergely Gábor (Csécse)


csináld magad
Csinosítsd ki a hátsó udvart: izgalmas DIY megoldások
Pár nap és itt a nyár, érdemes most kipofozni a hátsó kiskertünket: egy kis barkácsolással és kreativitással sokkal otthonosabbá, barátságosabbá tehetjük. Adunk hozzá néhány tippet!
















Fizessen elő a magazinra!

Havonta megjelenő lakásfelújítással, átalakítással, építkezéssel, kertrendezéssel valamint számos egyedi barkács- és javítási ötlettel, tanáccsal szolgáló színes magazin.





ötletmozaik.hu © 2024

minden jog fenntartva




Hírek csináld magad
Otthon-bútor Kert-balkon Szerszám-anyag Gyerkőc
Gép- és anyagújdonságok Ötletek Építési bajnokság