Napelemes tetőcserepet fejleszt a Terrán

Szerszám-anyag

Napelemes tetőcserepet fejleszt a Terrán

A családi vállalkozásból nemzetközi nagyvállalattá nőtt Terrán Tetőcserép Gyártó Kft. közel másfél éve zajló kutatás-fejlesztésének eredménye mostanra lehetővé tette, hogy a vállalat széles körben bejelentse a tetőcserépbe integrált napelem fejlesztését.

A Terrán szolár megoldás különlegességét az adja, hogy a napcellák olyan speciális módon lesznek az egyedi tetőcserepek felületébe integrálva, hogy azok felhelyezése és megjelenése szinte megegyezik majd a hagyományos tetőcserepekkel. Így lesz a Terrán Futuron naprakész tető!
A működő prototípus sikeresen ötvözi a Terrán közel évszázados tetőcserép gyártási tapasztalatát a kor technikai kihívásaival. A fejlesztés végső célja egy esztétikus, környezetbarát, kompromisszumok nélküli energiatermelő tetőrendszer megalkotása.

A negyedik ipari forradalom küszöbén állunk. Az elkövetkező években a tető már nem csupán az otthonunk és értékeink védelmére szolgál. A jövőben a tető aktív, környezetbarát, tiszta és biztonságos energiatermelő funkciót is be fog tölteni. A tető intelligens módon kapcsolatban áll majd az alatta élő emberekkel, alkalmazkodik az igényeikhez. A Terrán továbbra is igazodik a technológiai haladáshoz, a külföldi és a hazai trendekhez, vásárlói elvárásokhoz. A vállalat, mint felelős tetőfedőanyag-gyártó, olyan új napenergiát hasznosító tetőcserépbe integrált napelemes technológián dolgozik, amivel a lakóházak megszokott védelmi funkcióin túlmutatva kiemelt hangsúlyt fektet a lakókörnyezetbe való harmonikus illeszkedésre és a környezetvédelemre is.

„Az építőiparnak hatalmas a környezetre gyakorolt hatása, ezt a múltban is és most is komolyan szem előtt tartva fejlesztjük a Terrán Futuron termékünket. Úgy gondolom, hogy az új Terrán know-how hatással lehet az iparág innovációs irányaira is. Ezt indokolhatja, hogy a közép-kelet-európai régióban az egyik legnagyobb tetőcserép gyártónak számítunk, több mint 50 millió cserepet állítunk elő évente.” – ad tájékoztatást Gódi Attila ügyvezető igazgató.



A hazai vállalat szakemberei a napelemes tesztrendszert 2017 tavasza óta, Bólyban monitorozzák. Az eredmények biztatóak, azt mutatják, hogy az innováció a kívánt irányba halad.
A fejlesztés folyamatában fontos szerepet tölt be a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Elektronikus Eszközök Tanszékének nemzetközileg elismert szakértő csapata, akik a mérnöki szaktudást, a laboratóriumi hátteret és a megfelelő mérési technológiát biztosítják a fejlesztéshez.

A Terrán évek óta a magyar építőipar trendformálói közé sorolható, és már eddig is számos sikeres innovációt mondhat magáénak: az időjárási viszontagságoknak ellenálló Resistor felületkezelés, a SYNUS, mint a legkönnyebb Terrán tetőcserép vagy az idén piacra került, hővisszaverő ClimaControl felületkezelés és a gyártási folyamatba bevezetett robottechnológia. Mindezek együtt hozzájárultak a Terrán kiemelkedő iparági pozíciójához, amit a legújabb tetőcserépbe integrált napelem fejlesztése tovább erősíthet.

A közel 100 éves Terrán Cégcsoport komplett tetőfedési rendszereivel és kiváló minőségű termékeivel Európa egyik legmodernebb betoncserépgyártójává nőtte ki magát. A családi tradíciókra épülő cégnél alapvető követelmény a kutató-fejlesztő munka és a magas minőség iránti elkötelezettség. A vállalat Magyarországon két (Bólyon és Kunszentmiklóson), Szlovákiában egy gyárat működtet, az idei évben felépült erdélyi (Aranyosgyéres) gyárban pedig napjainkban zajlik a próbaüzem. A cégcsoport 2016-os árbevétele 9,9 milliárd forint, az alkalmazottak száma jelenleg 268 fő, Horvátországban, Romániában (Erdély), Szlovákiában és Szerbiában vannak leányvállalataik. A cég számos elismerést tudhat magáénak: 2003 tavaszán Construma Nagydíj, 2015-ben újra Construma-díj, 2005-ben BNV Nagydíj, 2010-ben Business Superbrands, 2013-ban Magyar Termék Nagydíj és MagyarBrands díj – ez utóbbit 2014-ben, 2015-ben és 2016-ban ismét elnyerték –, ezen kívül 2014-es év legsikeresebb üzleti márkája lett a TERRÁN.




hirdetés

EZT IS Ajánljuk
Hírek
Új, környezetbarát csomagolást kapnak a tetőablakok
A VELUX Cégcsoport bejelentette, hogy a tetőablakok csomagolásának 90 százaléka mostantól műanyagmentes, egységes, papíralapú anyagból készül. Mostantól ezt használják az összes népszerű tetőablakhoz: ezzel évente mintegy 900 tonna műanyagot takarítanak majd meg.


Gép- és anyagújdonságok
Üveg helyett polikarbonát
Átlátszó, mint az üveg, de nehezebben törik, könnyebb, és sokszor olcsóbb is nála. Ez csak néhány ok, miért válik a polikarbonát egyre ismertebbé és népszerűbbé.


csináld magad
Törött cserepekből mini virágoskert: így csináld
Igazi kis tündérkertet varázsolhatsz néhány összetört virágcserépből. Nem is kell hozzá óriási kézügyesség, csak illeszd a darabokat egymás mellé, töltsd fel őket virágfölddel és ültess bele virágokat. A pozsgások, futónövények nagyon fogják szeretni új helyüket. Dobd fel néhány kagylóval, kaviccsal, extra figurákkal és igazán elbűvölő lesz. Íme néhány mutatós példa!


Ötletek
Fakorongos és fonott madáretető
Kétféle különleges madáretetőt is készített Földesi Szabolcs Kazincbarcikán.










Szerszám-anyag

A korlát is lehet szép






Fizessen elő a magazinra!

Havonta megjelenő lakásfelújítással, átalakítással, építkezéssel, kertrendezéssel valamint számos egyedi barkács- és javítási ötlettel, tanáccsal szolgáló színes magazin.





ötletmozaik.hu © 2024

minden jog fenntartva




Hírek csináld magad
Otthon-bútor Kert-balkon Szerszám-anyag Gyerkőc
Gép- és anyagújdonságok Ötletek Építési bajnokság