Játszótér otthon: csúszdával és hintákkal

csináld magad

Játszótér otthon: csúszdával és hintákkal

A játszótér sokszor messze van, esetleg nincs is az adott településen. Ilyenkor mit tehet a jó szülő? Természetesen épít egyet a kertben. Mutatunk egy házikóval, csúszdával, hintával és egyebekkel ellátott szép példát, amely korábbi Építési bajnokságunk egyik díját is elnyerte.

Ahogy az általában lenni szokott, Széll Norbertet is a gyerekei motiválták, hogy rászánja magát egy ilyen nem kis munkára. Először is megtervezte a játszótér elemeit és elhelyezkedésüket, illetve azt, hogyan kapcsolódnak egymáshoz. Aztán a méreteik alapján kiszámolta, mennyi tartógerendát és burkolatnak, korlátnak kellő deszkát és lécet kell beszereznie hozzá, hozzávetőleg mennyi csavar kell hozzá. 

A munka sorrendje

Az első lépés a nagy ház megácsolása volt, majd a hinta része következett aztán jött a híd és a csúszdatorony, amellyel párhuzamosan a lépcső is kezdett alakot ölteni. Végül az alagút és a homokozó készült el.    

Súlyos dolgok

A legnagyobb nehézség az anyagok mozgatása volt – egy ilyen gerenda nem éppen pehelysúlyáról ismerszik meg, és nem egy darabot kellett a helyszínre cipelni, beállítani.

1. Először a nagy ház készült el, amely szükség szerint lehet búvóhely, vártorony, tengeralattjáró, tündérkastély vagy űrhajó, ahogy az éppen aktuális játék megkívánja.

jatszo1.jpg

2. Norbert, mint láthatjuk, rendkívül szilárdra tervezett mindent. A hintákat tartó szerkezet a szükségesnél sokkal nagyobb súlyt is el tud hordozni.

jatszo2.jpg

3. A faanyag minden darabját alaposan lecsiszolta, szálkátlanította, éleit pedig eldolgozta, lekerekítette. Ez különösen fontos abban az esetben, ha a szerkezetet nem gyalult faanyagból készítjük.

jatszo3.jpg

4. A nagy ház és a csúszdatorony közti függőhidat négy erős csillárkampó tartja, kétoldalt biztonságot nyújtanak a lepottyanás ellen a vízszintes deszkák.

jatszo4.jpg

5. A lépcsőfokok zártak, nem csúszhat át rajtuk a szaladgáló gyerekek lába. Már csak a korlát hiányzik kétoldalról, hogy tökéletes legyen a feljáró.

jatszo5.jpg

6. Ezen a képen már szinte kész a játszótér, a korlátokon és tetőfedésen kívül a fő elemekből már csak a függőhíd alatt futó alagút és a homokozó hiányzik.

jatszo6.jpg

7. A felületet végül érdemes lekezelés valamilyen kültéri, időjárásálló, faanyagvédő, ugyanakkor az egészségre nem káros anyaggal.

jatszo7.jpg




hirdetés

EZT IS Ajánljuk
csináld magad
Otthoni játszótér: összkomfortos világ kicsiknek
Korábbi bajnokságunk egyik pályázója építette gyermekének a ház udvarára ezt a játszóteret. A háromféle hintával, homokozóval, mászóval és csúszdával egyaránt ellátott, biztonságos szerkezet minden igénynek megfelel. Most áttekintjük, hogy is készült.


csináld magad
Új külsőt kap a gyerekszoba
Kislánya szobáját alakított át saját maga egy kreatív anyuka. A projektről készült videót már több mint egymillióan lájkolták a közösségi oldalon.


Gyerkőc
Játékkonyha gyerekeknek
Szép, alaposan kidolgozott, mégis olcsó mini játékkonyhát készített Bordán Róbert András Debrecenben.


Kert-balkon
Kerti dekorációból gyerekjáték
Kerti dekorációt akart készíteni Vörös Józsefné Őrbottyánban, azért alkotta meg ezt a két sziklára épült mediterrán falu-modellt, amelyet libegő köt össze (a falvak lakói és a turisták ezzel közlekednek) – de a dekorációból játék lett, mert a gyerekek azonnal lecsaptak rá.
















Fizessen elő a magazinra!

Havonta megjelenő lakásfelújítással, átalakítással, építkezéssel, kertrendezéssel valamint számos egyedi barkács- és javítási ötlettel, tanáccsal szolgáló színes magazin.





ötletmozaik.hu © 2024

minden jog fenntartva




Hírek csináld magad
Otthon-bútor Kert-balkon Szerszám-anyag Gyerkőc
Gép- és anyagújdonságok Ötletek Építési bajnokság